Krzysztof Szczerski nowym szefem gabinetu prezydenta

Minister Krzysztof Szczerski został szefem gabinetu prezydenta; zastąpił na tym stanowisku ministra Adama Kwiatkowskiego, który w Kancelarii Prezydenta, tak jak do tej pory, będzie zajmował się m.in. sprawami Polonii.

„Zmiana na stanowisku Szefa Gabinetu była planowana od dłuższego czasu. Adam Kwiatkowski złożył rezygnację z powodów zdrowotnych” – poinformował dyrektor biura prasowego Kancelarii Prezydenta Marek Magierowski

Krzysztof Szczerski od 7 sierpnia 2015 r. jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta; odpowiadał za politykę zagraniczną prezydenta Andrzeja Dudy i nadal ma odpowiadać za sprawy zagraniczne.

Szczerski (ur. w 1973 r. w Krakowie) jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w zakresie polityki zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej.

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem spraw zagranicznych oraz wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej; w latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. W latach 2011-2015 był posłem.

Adam Kwiatkowski (ur. w 1972 w Warszawie) funkcję szefa gabinetu prezydenta pełnił od 7 sierpnia 2015 r. Przez prezydenta Dudę został wówczas powołany na stanowisko sekretarza stanu; w Kancelarii odpowiada za kontakty z Polakami za granicą.

Jest absolwentem Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1994-2006 był Radnym Dzielnicy Praga-Południe, a w latach 2006 – 2011 Radnym m. st. Warszawy.

W kancelarii prezydenta Lecha Kaczyńskiego był odpowiedzialny m. in. za przygotowywanie wizyt i spotkań prezydenta. Jest jednym z założycieli Ruchu Społecznego im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. W wyborach w 2011 roku zdobył mandat posła.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl