fot. PAP/Darek Delmanowicz

Sztab A. Dudy przestrzega przed wyborem R. Trzaskowskiego na prezydenta Polski

Sztab wyborczy Andrzeja Dudy przekonuje, że plan polityczny Rafała Trzaskowskiego to weto, a jego wybór oznaczałby paraliż i stratę szansy na rozwój Polski. Politycy Zjednoczonej Prawicy na konferencji prasowej zaprezentowali ostatni w tej kampanii spot, w którym przestrzegają przed wyborem kandydata Koalicji Obywatelskiej na prezydenta.

Rzecznik sztabu prezydenta Adam Bielan stwierdził, że Rafał Trzaskowski teraz jest w stanie powiedzieć wszystko, a po wyborach ze względu na interes swojej formacji – PO – jest w stanie zablokować inwestycje, ważne programy społeczne i reformy.

– Dlatego przestrzegamy wszystkich Polaków, którzy dzisiaj wahają się, na kogo oddać głos. Być może nie do końca zgadzają się politycznie z panem prezydentem Andrzejem Dudą, z naszym obozem politycznym. Przestrzegamy przed wyborem Rafała Trzaskowskiego, bo wybór Rafała Trzaskowskiego będzie oznaczać wieloletni spór między prezydentem a rządem, blokowanie wszystkiego, co przygotowuje rząd – podkreślił Adam Bielan.

Wicerzecznik PiS-u Radosław Fogiel zachęcił do głosowania w II turze na urzędującego prezydenta – szczególnie teraz, kiedy Polska wychodzi z koronakryzysu. Potrzebna jest jego dalsza, zgodna współpraca z rządem.

Dobra współpraca między prezydentem a rządem przyniosła szybkie wyniki w postaci pakietów antykryzysowych, w postaci tarczy finansowej. Dzięki temu już ponad 100 mld zł trafiło do polskich firm na ratowanie miejsc pracy, na zapewnianie płynności. Chcemy, żeby ta współpraca była kontynuowana. My chcemy skupiać się na budowaniu, na rozwiązywaniu problemów i na tym, żebyśmy jak najszybciej weszli na szybką ścieżkę wzrostu – zaznaczył Radosław Fogiel.

Poseł dodał, że w kampanii wyborczej prezydent Andrzej Duda odbył ok. 120 spotkań w całej Polsce i przejechał 50 tys. km. Wicerzecznik PiS-u zaznaczył, że nie ma regionu, którego by nie odwiedził. Wszędzie, gdzie był, rozliczał się z dotychczasowej prezydentury i przekonywał do swojej wizji na przyszłą kadencję – zaznaczył polityk Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj