fot. Monika Bilska

Wciąż nie wiadomo, czy prezydent A. Duda weźmie udział w Marszu Niepodległości

11 listopada, jak co roku, ulicami Warszawy przejdzie wielki Marsz Niepodległości. Nie ma jednak jeszcze decyzji co do udziału w Marszu prezydenta Andrzeja Dudy.

Dziesiąta już edycja Marszu Niepodległości ulicami Warszawy przejdzie pod hasłem „Miej w opiece Naród cały”.

Hasło Marszu nawiązuje do profanacji i antykatolickich działań, jakie miały miejsce w ostatnim roku w naszej Ojczyźnie – podkreśla organizator wydarzenia, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz.

– Stąd zawołanie do Maryi, żeby miała w opiece nasz Naród, który szybko się sekularyzuje, ześwieccza, postępuje ateizacja społeczna. Tego nie chcemy. Dla nas podstawą, fundamentem naszej ojczyzny jest religia katolicka, moralność chrześcijańska i tutaj do tego się odwołujemy – tłumaczy Robert Bąkiewicz.

Trasa patriotycznego pochodu ma się pokrywać z dotychczasowymi przemarszami. Marsz Niepodległości rozpocznie się więc przy Rondzie Dmowskiego.

– Tam spotykamy się o godzinie 14.00. Tam będą wypowiedzi różnych ciekawych osób, tam będą występy słowno-muzyczne, będą artyści, którzy będą chcieli oddać ducha tego święta narodowego i potem, ok. godz. 15.00, wyruszamy w stronę błoni Stadionu Narodowego – informuje Robert Bąkiewicz.

 Nie ma jeszcze decyzji, czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w tegorocznym Marszu Niepodległości – mówi prezydencki minister Andrzej Dera.

– Jesteśmy jeszcze w trakcie ustaleń, także ostatecznej decyzji jeszcze nie ma – wyjaśnia Andrzej Dera.

Udział w marszu zapowiadają natomiast politycy Konfederacji,

– Jak co roku będziemy brać udział w Marszu Niepodległości, ale to, co zasługuje na podkreślenie, to to, że przedstawiciele wszystkich patriotycznych opcji politycznych mogą brać udział, są zaproszeni. To nie jest wydarzenie dla ludzi z jakiegoś jednego nurtu, jednej partii – podkreśla poseł elekt Konfederacji Krzysztof Bosak.

W wydarzeniu udział weźmie również lider Kukiz’15 Paweł Kukiz.

– Będę w Warszawie, 12 listopada przecież jest posiedzenie Sejmu, także będę – zapewnia Paweł Kukiz.

Niektórzy politycy 11 listopada będą uczestniczyć w lokalnych obchodach święta narodowego – mówi poseł elekt PiS Zbigniew Girzyński.

– Będę obchodził go w swoim mieście – w Toruniu – bo tam staram się uczestniczyć w różnego rodzaju ważnych wydarzeniach dla tej daty o charakterze lokalnym, ale bardzo ważnych dla mieszkańców Torunia. Tam zwykle te obchody są organizowane z dużą estymą – zaznacza Zbigniew Girzyński.

Marsz Niepodległości jest elementem świętowania obchodów Narodowego Święta Niepodległości oraz demonstracją przywiązania do polskiej tradycji i patriotyzmu.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl