Senat prezydenckim wnioskiem o referendum zajmie się po 2 września

Podczas dzisiejszego posiedzenia Konwent Seniorów zdecydował, że Senat pochyli się nad wnioskiem prezydenta dot. rozpisania referendum 25 października, na posiedzeniu rozpoczynającym się 2 września.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz powiedział, że decyzja zapadnie na końcu posiedzenia.

Polityk zapowiedział, że  zwróci się do Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy ws. uzupełnienia uzasadnienia wniosku o skutki finansowe i prawne. Marszałek zwrócił tu uwagę na cofnięcie reformy emerytalnej i szkolnictwa. Polityk Platformy Obywatelskiej będzie także wnioskował o opinię konstytucjonalistów ws. wniosku.

Stanisław Karczewski, wicemarszałek Senatu, nie ukrywa swojego zdziwienia po słowach, jakie padły z ust Bogdana Borusewicza.

– Gdyby pan marszałek podczas Konwentu Seniorów powiedział o takiej chęci, wyraziłbym swoją opinię – opinię negatywną, ponieważ pan marszałek nie ma po co się zwracać do pana prezydenta. Pan prezydent w swoim wniosku – który spełnia wszystkie wymogi – zawarł również to wszystko, co powinno w nim być. Jest uzasadnienie, jest wytłumaczenie pytań i ich analiza, tak że pan prezydent to, co chciał powiedzieć senatorom w tym wniosku, to powiedział. Taki wniosek pana marszałka jest zbyteczny i zupełnie niestosowny – podkreśla Stanisław Karczewski.

Prezydent Andrzej Duda chce, aby Polacy odpowiedzieli na pytania dotyczące zniesienia obowiązku szkolnego sześciolatków, obniżenia wieku emerytalnego i ochrony Lasów Państwowych.

6 września odbędzie się referendum zarządzone przez poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl