fot. PAP/Marcin Obara

Zakończyła się Gala Finałowa konkursu Lodołamacze

Na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się Gala Finałowa konkursu Lodołamacze. To już 11. edycja rozdania nagród dla firm oraz instytucji wspomagających aktywizację zawodową oraz społeczną osób niepełnosprawnych.

W tym roku wśród wyróżnionych znalazły się m.in. zakłady pracy chronionej z branży spożywczej. Nagrodzono też podmioty prowadzące akcje edukacyjne w kwestii niepełnosprawnych pracowników.

Nagrodę Super Lodołamacza z rąk Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy, otrzymał Polski Komitet Paraolimpijski.

– Jestem przekonana o ciągłej konieczności aktywizowania osób z niepełnosprawnościami w naszym kraju – powiedziała podczas gali Agata Kornhauser-Duda.

– Właśnie konkurs Lodołamaczy przyczynia się do pogłębiania świadomości o ich sytuacji i potrzebach, a poza tym promuje właściwe wzorce i nagradza postawy godne naśladowania. Właśnie za to chciałam bardzo serdecznie podziękować organizatorowi konkursu – Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych – ale także wszystkim osobom i instytucjom, które na co dzień angażują się na rzecz pełnej integracji, realnej równości szans, a przede wszystkim otwierania nowych perspektyw dla wszystkich obywateli naszego kraju – dodała Pierwsza Dama.

Podczas uroczystości odznaczono Złotymi Krzyżami Zasługi te osoby, które w szczególny sposób przyczyniły się do ograniczenia wykluczenia zawodowego osób niepełnosprawnych. Gali towarzyszyła także wystawa prac artystów malujących ustami i nogami.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj