CitizenGO: STOP finansowaniu pisma „Liberte”

Blisko 21 tys. osób podpisało się pod petycją, w której domaga się zaprzestania finansowania z publicznych pieniędzy pisma „Liberte”, z którego wywodzi się komitet inicjatywy „świecka szkoła” rugującej religię ze szkół.

Adresatem petycji są ministerstwa kultury oraz finansów, a także Urząd Miasta Łodzi.

Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, menadżer CitizenGO w Polsce, wskazuje na hipokryzję przedstawicieli inicjatywy. „Liberte” czerpie olbrzymie środki publiczne, a chce zakazać nauczania religii za pieniądze obywateli.

– „Liberte”, chociaż jest niewielkim pisemkiem, jest bardzo obficie finansowane ze środków publicznych. Tylko w latach 2013-2015 od Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pismo to otrzymało granty na kwotę 123 tys. zł. Pokazujemy w petycji hipokryzję inicjatorów tej akcji. Wnosimy do MKiDN, Ministerstwa Finansów oraz Urzędu Miasta Łódź petycję, w której domagamy się odstąpienia od dofinansowywania pisma „Liberte” oraz prowadzącej je Fundacji Industrial ze środków rządowych i samorządowych. Prosimy o to, aby pieniądze, które zostaną zaoszczędzone, zostały przeznaczone na inny – oczywiście szlachetny – cel społeczny – mówi Magdalena Korzekwa–Kaliszuk.

Petycję w tej sprawie można podpisać na stronie www.citizengo.org.pl.

RIRM

drukuj