Petycja z 20 tysiącami podpisów w obronie dzieci poczętych trafiła do Trybunału Konstytucyjnego

Do Trybunału Konstytucyjnego trafiło ponad 20 tysięcy podpisów pod apelem o wyznaczenie terminu rozprawy w sprawie tzw. przesłanki eugenicznej. Za akcją stoi Fundacja Życie i Rodzina, której przedstawiciele zbierali podpisy pod projektem „Zatrzymaj Aborcję”.

Trybunał Konstytucyjny już ponad rok zwleka z wyznaczeniem terminu rozprawy ws. konstytucyjności przepisu, na mocy którego zabijane są chore, nienarodzone dzieci. Wniosek w tej sprawie złożyli posłowie. Obrońcy życia od dawna apelują do TK o podjęcie prac nad wnioskiem.

Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina zauważyła, że w tej sprawie czas gra kluczową rolę.

– Sytuacja wygląda tak, że jeżeli dojdzie do wyborów parlamentarnych, a ten wniosek nie będzie rozpoznany, to opinie prawników są tutaj jasne, ten wniosek przepadnie i ulegnie dyskontynuacji. Dlatego kwestia ratowania tych dzieci to jest rzecz niecierpiąca zwłoki. Obywatele kolejny raz pokazują, że stoją po stronie nienarodzonych i niewinnych dzieci. Podpisują petycję, dziś te petycję przekazaliśmy. Jeżeli Trybunał Konstytucyjny jest organem niezależnym i służącym ludziom, to powinien dbać, aby przepisy w Polsce były zgodne z konstytucją. Powinien niezwłocznie zająć stanowisko w tej sprawie – powiedziała Kaja Godek.

Prezes TK Julia Przyłębska poinformowała pod koniec ubiegłego roku, że sprawa jest w toku. Zapewniała również, że nie ma żadnych opóźnień.

Jednocześnie w Sejmie leży obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się prawie milion osób. Działacze pro-life podkreślili, że codziennie tylko na podstawie przesłanki eugenicznej w szpitalach zabijanych jest troje dzieci w łonach matek.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl