Podpisz petycję do prezydenta USA ws. Pomnika Katyńskiego

Na stronie internetowej Białego Domu można podpisać petycję do prezydenta USA, aby potępił usuniecie Pomnika Katyńskiego w Jersey City. Jeśli pod petycją podpisze się 100 tys. osób, to wówczas prezydent USA Donald Trump będzie musiał zabrać głos w sprawie.

Władze Jersey City chcą stworzyć park na terenie, na którym stoi obecnie pomnik upamiętniający polskich oficerów zamordowanych przez sowietów. Burmistrz Jersey City Steven Fulop zapowiedział, że monument zostanie przeniesiony i tymczasowo przechowany w Departamencie Prac Publicznych. Plany usunięcia pomnika wywołały sprzeciw Polonii, a także władz w Warszawie.

Poseł Andrzej Melak, przewodniczący Komitetu Katyńskiego, podkreśla, że w tej sprawie potrzebna jest mobilizacja.

W USA mamy kilka milionów polskich obywateli, którzy mają polskie korzenie. Dziś jest najwyższy czas, w obliczu zagrożenia polskiego bytu, jedności polskiej historii, by wszyscy zakopali topory wojenne w stosunku do siebie, zjednoczyli siły i ruszyli do wali o ten pomnik, bo jest to walka o trwałość i historię Polski – zaznacza Andrzej Melak.

Polacy za Oceanem planują na najbliższą niedzielę protest przed Pomnikiem Katyńskim. Do amerykańskiego sądu mają zostać złożone wnioski o wstrzymanie planów przeniesienia pomnika.

Teraz można również podpisać petycję do prezydenta USA. Wniosek znajduje się na stronie Białego Domu w zakładce „We the people”. [TUTAJ].

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl