fot. flickr.com

CitizenGO apeluje o bojkot organizacji wspierających Planned Parenthood

Nie milkną echa skandalu z udziałem organizacji Planned Parenthood, która nie tylko zabija nienarodzone dzieci, ale także handluje ich organami.

Od kilku tygodni w sieci krążą nagrania, które to potwierdzają. Coraz więcej osób i organizacji domaga się zaprzestania finansowania klinik aborcyjnych z budżetu państwa USA.

Na stronie CitizenGO można podpisać petycję wzywającą do bojkotu produktów i usług firm pośrednio lub bezpośrednio wspierających Planned Parenthood. O szczegółach mówi Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGO w Polsce.

Konsumenci na całym świecie rozpoczęli protesty i bojkoty usług tych firm, które finansują bądź finansowały działania Planned Parenthood. Taki bojkot ma także miejsce w Polsce. Zachęcamy do tego, aby bojkotować zwłaszcza te firmy, które są w Polsce popularne. Mam tutaj na myśli sieć kawiarni „Starbucks” oraz portal „groupon”. Zwracamy się do tych i innych firm z prośbą o to, aby natychmiast zaprzestały w jakikolwiek sposób wspierać organizację Planned Parenthood. Informujemy o tym, że do czasu wycofania się z finansowania tej organizacji bojkotujemy wszystkie produkty i usługi tych firm. Takie protesty mają sens. Po tym, jak skandal wybuchł, kilka organizacji poprosiło o wycofanie nazwy ich firmy z grona oficjalnych sponsorów Planned Parenthood – tłumaczy Magdalena Korzekwa.

Petycje można podpisać na stronie www.CitizenGO.org. Zrobiło to już ponad 87 tys. osób.

RIRM

drukuj