fot. pixabay.com

W Parlamencie Europejskim odbędzie się debata dotycząca tzw. aborcji w Polsce

W Parlamencie Europejskim odbędzie się dziś debata dotycząca tzw. aborcji w Polsce. Dyskusję zaplanowano w kontekście pierwszej rocznicy orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie tzw. aborcji eugenicznej.

Sąd konstytucyjny stwierdził w 2020 roku, że zabijanie nienarodzonych chorych dzieci jest niezgodne z ustawą zasadniczą. W ten sposób zwiększono ochronę ludzkiego życia. [czytaj więcej]

https://twitter.com/PiotrUscinski/status/1319272239569592321?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1319272239569592321%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.radiomaryja.pl%2Finformacje%2Fzwyciestwo-zycia-nad-smiercia-trybunal-konstytucyjny-uznal-tzw-aborcje-eugeniczna-za-niezgodna-z-konstytucja-rp%2F

Zachodnie kraje Unii Europejskiej promują tzw. aborcję oraz eutanazję. Europosłowie próbują wywierać też presję na państwa, które szanują życie od poczęcia do naturalnej śmierci. W PE zaplanowano więc dziś debatę „Pierwsza rocznica faktycznego zakazu tzw. aborcji w Polsce”, której tytuł wprowadza w błąd. Obowiązujące prawo dopuszcza bowiem w Polsce zabijanie nienarodzonych dzieci w dwóch przypadkach – zagrożenia życia matki oraz gdy ciąża jest efektem czynu zabronionego.

Europoseł Beata Kempa nie wyklucza, że celem debaty jest wywołanie w Polsce społecznych wystąpień, a także promocja poglądów przeciwników życia.

– To kwestia wywołania dyskusji o Polsce, zaatakowania naszych wartości oraz suwerennego wyroku TK. Zapewne jest to także próba wywołania kolejnych zamieszek w kraju, uaktywnienie pewnej wulgarnej pani. Na pewno jest to oddanie forum UE różnego rodzaju feministkom i przeciwnikom życia do prezentowania ich poglądów – wskazuje Beata Kempa.

Orzeczenie TK w sprawie tzw. aborcji eugenicznej z października 2020 roku wywołało oburzenie środowisk liberalno-lewicowych oraz feministycznych. W Polsce odbyły się protesty zwolenników zabijania nienarodzonych dzieci.

W listopadzie ubiegłego roku PE przyjął rezolucję, w której stwierdzono, że orzeczenie TK „odbiera kobietom zapewnienie podstawowych praw człowieka”. Dodano też, że taki wyrok to kolejny przejaw zanikającego w Polsce państwa prawa.

Debata w Parlamencie Europejskiej odbędzie się dziś po południu.

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl