Warszawa: rozpoczęły się rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem

W Warszawie rozpoczęły się czterodniowe rekolekcje z o. Jamesem Manjackalem – znanym kaznodzieją i misjonarzem miłosierdzia. Dni skupienia będą czasem wspólnej modlitwy, śpiewu oraz głoszenia świadectw.

Organizatorem modlitewnego wydarzenia jest parafia pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Warszawie i fundacja „Bądź dobrej myśli”. O szczegółach mówi jeden z organizatorów, Bartłomiej Wesołowski.

Są to konferencje oczywiście w oparciu o zasady wypływające z nauczania Kościoła i z Pisma Świętego. W tym roku myślą przewodnią są słowa: „On wziął na siebie nasze słabości i nosił nasze choroby”. Wybraliśmy taki cytat z Ewangelii, ponieważ rekolekcje są pomyślane i organizowane jako całość. Każdy dzień wypływa z poprzedniego i ma jakąś kontynuację w kolejnym. Rekolekcje trwają 4 dni, ale nie są to zupełnie oddzielne 4 dni rekolekcyjne, tylko jest to pomyślane jako całość – wskazuje Bartłomiej Wesołowski.

O. James Manjackal to znany na całym świecie kapłan – zakonnik ze zgromadzenia św. Franciszka Salezego, który ewangelizuje już ponad 40 lat. W Polsce gościł kilkadziesiąt razy, a głoszone przez niego rekolekcje charyzmatyczne przyciągnęły tysiące wiernych.

W lutym ub.r. podczas uroczystości w Watykanie o. James został posłany przez papieża Franciszka jako Misjonarz Miłosierdzia, by w imieniu następcy św. Piotra głosić Boże Miłosierdzie i o nim świadczyć.

RIRM

drukuj