„Selfie dla Maryi”

Żywa Korona Maryi to akcja zainicjonowana w związku z tegorocznym jubileuszu 300-lecia Koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej koronami papieskimi.

Jak przekazują na stronie koronamaryi.pl organizatorzy akcji zrodziła się ona z pragnienia „ukoronowania Maryi już nie złotymi koronami, ale naszym ewangelicznym życiem. Pragniemy być Jej „Żywą Koroną”. Aby tak się stało potrzeba nam nawrócenia. Dlatego też chcemy złożyć Maryi nasze duchowe dary – to one najbardziej ukazują, czy Maryja króluje w naszym życiu”.

Inicjatorzy akcji zapraszają do zbudowania „Selfie dla Maryi”, czyli powstania z nadesłanych zdjęć Mozaiki Wizerunku Częstochowskiego. Ma to służyć wyrażeniu „że chcemy być Obliczem Maryi”. Nadsyłanie zdjęć połączone ma być ze składaniem duchowych darów dla Matki Bożej. Jak czytamy na stronie koronamaryi.pl „wizerunek Maryi z naszych zdjęć zostanie umieszczony na jasnogórskich wałach podczas głównych uroczystości jubileuszowych 26 sierpnia w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej oraz zaistnieje w Internecie, aby każdy z nas mógł się odnaleźć w Obliczu Maryi”.

Formularz do wysyłania zdjęć i duchowych darów znajduje się na stronie www.koronamaryi.pl

Patronat nad akcją Żywa Korona Maryi objęła Konferencja Episkopatu Polski wraz z przewodniczącym – księdzem arcybiskupem Stanisławem Gądeckim, metropolitą poznańskim.

koronamaryi.pl/RIRM

drukuj