Kombatanci chcą wyciągnięcia konsekwencji wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz

Porozumienie Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych domaga się wyciągnięcia konsekwencji politycznych wobec prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.

Chodzi o zorganizowanie wielkiej fety jubileuszowej z okazji 60. rocznicy powstania Pałacu Kultury i Nauki im. Józefa Stalina. List otwarty w tej sprawie trafił do Rady i Zarządu Krajowego PO.

Dr Jerzy Bukowski, rzecznik Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zarzuca Hannie Gronkiewicz-Waltz naruszenie statutu partii, do której należy.

– Wydaje mi się bowiem, że paragraf 10, w którym mowa jest o dopuszczeniu się czynów nieetycznych lub hańbiących został przez panią Gronkiewicz-Waltz świadomie naruszony, bo zorganizowanie takiej uroczystości z okazji rocznicy oddania do użytku jednego z najbardziej widocznych symboli zniewolenia Polski przez Związek Sowiecki jest absolutnie niezgodnie z polską racją stanu. Chcę również zapytać czy jej działalność, jako przez wiele lat broniącej pomnika polsko-sowieckiego Braterstwa Broni na placu Wileńskim tzw. Czterech Śpiących, da się pogodzić ze statutem i programem PO, czy też zasługuje na jakąś karę dyscyplinarną – mówi dr Jerzy Bukowski.

Ponadto, jeśli PO nie wyciągnie konsekwencji wobec Hanny Gronkiewicz-Waltz dr Jerzy Bukowski chce się dowiedzieć, czy działania tej partii są zgodnie z polską racją stanu.

Wcześniej POKiN domagało się rozbiórki Pałacu Kultury i Nauki, bo przypomina Polakom, że są niewolnikami Sowietów.

RIRM

drukuj