Rozpoczęły się zorganizowane przez PiS obchody upamiętniające ofiary stanu wojennego

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego we wtorek o godz. 18. na warszawskim placu Trzech Krzyży rozpoczęły się obchody organizowane przez PiS. W ten sposób partia upamiętnia ofiary wydarzeń z lat 1981-1983.

Podczas manifestacji zaplanowane jest wystąpienie prezesa partii Jarosława Kaczyńskiego oraz działaczy opozycji antykomunistycznej. Na manifestacji jest też obecna premier Beata Szydło i ministrowie jej rządu oraz marszałkowie Sejmu i Senatu.

Zaplanowana jest także modlitwa za ofiary stanu wojennego oraz apel pamięci.

Zebrani na placu mają ze sobą biało-czerwone flagi. Część osób trzyma transparenty. „Wolna Polska kontra Czerska mać”, „PO, Nowoczesna, Kod= Targowica”, „Rząd Polski jak husaria, tak trzymać” – to niektóre z pojawiających się na nich haseł. Za miejscem skąd wygłaszane będą przemówienia znajduje się duży baner z czarno-białymi zdjęciami ofiar stanu wojennego, zebrani trzymają flagi narodowe, są też flagi NSZZ „Solidarność”.

Po uroczystościach na placu Trzech Krzyży władze PiS udadzą się na Żoliborz, gdzie złożą kwiaty przed grobem błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki przy kościele św. Stanisława Kostki.

W przeciwieństwie do lat poprzednich manifestacja nie będzie miała charakteru marszu. Przed rokiem odbył się V Marsz Wolności i Solidarności, który rozpoczął się na Placu Trzech Krzyży, a zakończył przed siedzibą Trybunału Konstytucyjnego. PiS rozpoczął organizować Marsze Wolności i Solidarności, gdy był partią opozycyjną.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl