MSZ: polsko-amerykańskie rozmowy w Warszawie

O aktualnych wyzwaniach dla bezpieczeństwa euro-atlantyckiego, współpracy polsko-amerykańskiej i przygotowaniach do Szczytu NATO w Warszawie rozmawiali dzisiaj w Warszawie minister Witold Waszczykowski i Victoria Nuland, asystent sekretarza stanu USA.

Lipcowy szczyt w Warszawie powinien doprowadzić do wzmocnienia Sojuszu, jego zdolności obronnych i potencjału w zakresie odstraszania, szczególnie na flance wschodniej – podkreślił szef polskiej dyplomacji.

Obie strony zgodziły się, że NATO potrzebuje długofalowej adaptacji w wymiarach: wojskowym, politycznym i instytucjonalnym.

Minister Witold Waszczykowski podziękował USA za aktywne zaangażowanie na rzecz wzmacniania flanki wschodniej Sojuszu.

Liczymy na wiodącą rolę Waszyngtonu w procesie kształtowania odpowiednich rezultatów szczytu NATO w Warszawie, które poprawią bezpieczeństwo całej wspólnoty euroatlantyckiej – dodał szef MSZ.

W trakcie rozmowy omówiono także rezultaty spotkania ministrów obrony narodowej Sojuszu Północnoatlantyckiego w Brukseli oraz stan implementacji postanowień szczytu NATO w Newport. Dyskusja poświęcona była także perspektywom rozwiązania konfliktu rosyjsko-ukraińskiego.

W przyszłym tygodniu minister Witold Waszczykowski, podczas wizyty w Waszyngtonie, spotka się z sekretarzem stanu Johnem Kerrym.

MSZ/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl