O. T. Rydzyk CSsR: Niczego nie robimy na szkodę kogokolwiek

Niczego nie robimy na szkodę kogokolwiek – powiedział Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR. Założyciel katolickiej rozgłośni odniósł się do listu otwartego firmy Nova Trading S.A. skierowanego do władz miasta.

Pismo dotyczy – jak napisano – planów włodarzy Torunia by przekształcić w strefę uzdrowiskową bydgoskie przedmieście w ramach realizacji projektu budowy term przez fundację Lux Veritatis.

W liście opublikowanym na łamach toruńskiej prasy wskazano, że gdyby zapadła decyzja o ustanowieniu strefy uzdrowiskowej, firma będzie musiała zatrzymać produkcję, zawiesić inwestycje i zwolnić ludzi.

Głos w sprawie zabrał dziś w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Niczego nie robimy na szkodę kogokolwiek. Nie chcemy nikomu szkodzić. To sprawa wydumana, po prostu jest to kłamstwo, oszczerstwo jeszcze jedno. My służymy Panu Bogu, Kościołowi, Ojczyźnie, narodowi polskiemu, ludziom. Podnosić ducha ludzkiego, niech ludzie bardziej się szanują, niech będą razem ze sobą solidarni w dobrym, a nie skaczą sobie do oczu tak jak dzisiaj 13 grudnia – powiedział o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Toruńska geotermia jest sukcesem na skalę międzynarodową. Z jednego otworu można w ciągu godziny wydobyć nawet 1050 metrów sześciennych wody o temperaturze powyżej 60 st. Celsjusza. Co więcej woda ma walory uzdrowiskowe.

Całośc wypowiedzi o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja  z „Aktualności dnia” dostępna jest [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl