Toruńska policja zadba o bezpieczeństwo Rodziny Radia Maryja

Nad bezpieczeństwem podczas 24. rocznicy Radia Maryja będzie czuwała toruńska policja. Funkcjonariusze zarówno prewencji, jak i ruchu drogowego mają patrolować ulice, kierować ruchem, a także informować pielgrzymów spoza Torunia jak dojechać do celu.

Na toruńskich drogach trwają niewielkie remonty. Podróżujących czeka, zatem kilka zmian w organizacji ruchu. Policja proponuje wybranie nie najkrótszej, a najmniej zatłoczonej trasy i zaleca zrezygnowanie z wjazdu od ulicy Szosy Chełmińskiej.

– Trwają remonty od Szosy Chełmińskiej. W związku z tym niestety autokarom będzie ciężko tam przejechać. Apelujemy do wszystkich osób, które będą się kierować na główne obchody, czyli do Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Bema, aby udawały się na Rondo Hoffmanna – tak będzie zdecydowanie wygodniej – zaleca Wioletta Dąbrowska, rzecznik komendy miejskiej w Toruniu.

Sami pielgrzymi także mogą przyczynić się do lepszego kierowania ruchem przez policję.

Kolejną rzeczą jest prośba i apel policjantów, aby na podszybiu – bez znaczenia czy będzie to autokar czy prywatny samochód osobowy – umieścić zwykłą białą kartkę, aby był to znak dla policjantów, którzy będą kierować ruchem – apeluje rzecznik toruńskiej policji.

Spotkanie Rodziny Radia Maryja zawsze cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Przyjeżdżają zarówno pielgrzymi z Polski jak i z całego świata. Będą nas tysiące, dlatego warto pamiętać, by mieć przy sobie swoje rzeczy.

– Będzie wiele się działo, aby nie narazić się na pewnego rodzaju roztargnienie starajmy się mieć przy sobie zawsze swoje rzeczy. Zwłaszcza – tu apel do pań – żeby mieć ze sobą swoją torebkę, ale też poumieszczać we wszystkich kieszeniach wszystko to, co dla szczególnie ważne. Policjanci doradzają, aby w portfelu nie nosić dowodu osobistego – zaleca Wioletta Dąbrowska, rzecznik komendy miejskiej w Toruniu.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości należy zgłaszać je do organizatora, z którą przyjeżdżamy. Organizatorom natomiast przypominamy o przygotowaniu dla pielgrzymów informacji z danymi kierowcy oraz numerem autokaru.

 

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl