Warszawa: odbył się protest ratowników medycznych

Na ulicach Warszawy oraz przed urzędami wojewódzkimi w całej Polsce odbyły się dziś protesty ratowników medycznych. Domagają się oni m.in. podwyżek i upaństwowienia ratownictwa medycznego.

Mamy kilka postulatów, o które walczymy – mówił Adam Majewski, jeden z ratowników medycznych protestujących dziś w Warszawie.

Chcielibyśmy, żeby było lepiej w zawodzie, żeby było lepiej nam i pacjentom. Spada na nas bardzo duża odpowiedzialność i bardzo dużo pracy, z której często nie wywiązują się przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej. Nocną i świąteczną pomoc lekarską jako ostatnie ogniwo systemu „załatwia” pogotowie, przez co my jesteśmy przepracowani, przemęczeni. Staramy się, żeby pacjenci otrzymywali taką pomoc, jaką powinni dostawać. Z coraz większą ilością wyjazdów staje się to mniej możliwe – powiedział ratownik.

Protest ratowników trwa od 24 maja bieżącego roku. Pierwszym etapem było oflagowanie budynków oraz oznaczenie logo akcji pojazdów i odzieży. Później przez tydzień ratownicy wszystkich pacjentów przewozili do szpitala, jadąc na sygnale.

Minister Zdrowia Konstanty Radziwiłł zapowiedział dziś, że w lipcu ratownicy medyczni dostaną pierwszą część podwyżki w wysokości 400 zł; kolejną resort planuje w przyszłym roku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl