D. Trump: skończyła się strategiczna cierpliwość wobec Korei Płn.

Prezydent USA Donald Trump powiedział w piątek po rozmowach w Waszyngtonie z prezydentem Korei Południowej Mun Dze Inem, że skończyła się „strategiczna cierpliwość” wobec Korei Północnej.

Trump dodał, że pracuje nad „szeregiem dyplomatycznych, gospodarczych i związanych z bezpieczeństwem” kroków wobec reżimu w Pjongjangu.

W piątek, który był drugim dniem formalnych rozmów Trumpa z Munem, prezydent USA oznajmił, że sojusz Waszyngtonu z Seulem jest „fundamentem pokoju i bezpieczeństwa w niebezpiecznej części świata”.

Mun oświadczył, że Korea Północna nie powinna lekceważyć trwałej współpracy i determinacji Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl