Do Częstochowy zmierza Piesza Pielgrzymka Kaszubska

Piesze Pielgrzymki z całej Polski zmierzają na Jasną Górę. Wśród nich jest najdłuższa modlitewna wędrówka z Helu. W kaszubskiej pielgrzymce uczestniczy około 200 osób.

Dziś, w 15. dniu wędrówki, pątnicy pokonują odcinek od miejscowości Dobra do Sieradza. W codziennym programie znalazły się modlitwa, konferencje i śpiew.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w najbliższą niedzielę. O tym, jak wygląda finał pielgrzymiego trudu, mówi kierownik pielgrzymki ks. prof. Jan Perszon.

– Kiedy tam się podchodzi, już pod wały, potem przed Ikonę Królowej Polski Matki Bożej Częstochowskiej, to płyną łzy radości i jest taka świadomość, że się dokonało czegoś wielkiego we współpracy z Bożą łaską. A takiej radości „krzykliwej” czy „pustej” właściwie nie ma. Jest głębokie wzruszenie. Pewnie zwłaszcza trochę starsi, którzy wiedzą już o życiu sporo, ten krzyżyk pielgrzymi jakoś zrzucają u Matki i jej spojrzenie nas dźwiga – podkreśla ks. prof. Jan Perszon.

Pielgrzymi Wyruszyli w drogę 25 lipca. W zależności od dnia pokonywali od  25 do 44 kilometrów. Piesza Pielgrzymka Kaszubska wyruszyła po raz pierwszy w 1982 roku ze Swarzewa.

RIRM

drukuj