Jasna Góra: 25. rocznica święceń biskupich ks. abp. Sławoja Leszka Głódzia

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź świętuje dziś 25. rocznicę święceń biskupich. Na Jasnej Górze sprawowana była dziękczynna Msza św. metropolity gdańskiego. Transmisję uroczystości przeprowadziły Radio Maryja i TV Trwam.

Hasłem biskupiej służby Kościołowi są słowa „Walczę dla Chrystusa”. W homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski podkreślił, że słowa te wpisują w kapłańską drogę jubilata.

Drogi księże arcybiskupie, dziś dziękujesz Bogu za 25 lat twojej pasterskiej posługi w Kościele. Składasz u tronu Najwyższego to wszystko, co uczyniłeś dla Niego, dla budowania Jego królestwa na ziemi. My również dziękujemy Bogu za twoją wieloraką posługę, za głoszenie Bożego słowa, które także dzięki tobie nie uległo spętaniu. Broniłeś godności człowieka, uczyłeś miłości do ojczyzny. Doświadczyłeś także w ostatnich latach choroby i cierpienia. I przyjąłeś to doświadczenie w duchu wiary, uwrażliwiając się jeszcze bardziej na los chorych. Twój jubileusz obchodzimy na Jasnej Górze. Matce Chrystusa zawierzyłeś tę posługę, a my, razem z tobą, prosimy Ją dziś, by nadal miała cię w swojej opiece – mówił ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Ks. abp Sławoj Leszek Głodź swoją biskupią posługę rozpoczął na Jasnej Górze 23 lutego 1991 roku. To wtedy z rąk śp. Księdza Prymasa Józefa Glempa przyjął święcenia biskupie. Miesiąc wcześniej obecny metropolita gdański otrzymał nominację Ojca Świętego. Ksiądz arcybiskup przez 14 lat służył w Ordynariacie Polowym Wojska Polskiego, następnie w latach 2005-2008 w diecezji warszawsko-praskiej. Od 8 lat towarzyszy i przewodniczy wiernym z archidiecezji gdańskiej.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj