Watykan: nadzwyczajna audiencja z okazji Roku Miłosierdzia

W Watykanie odbyła się druga nadzwyczajna audiencja z okazji jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Ojciec Święty Franciszek, zwracając się do blisko pięćdziesięciu tysięcy pielgrzymów zgromadzonych na Placu Świętego Piotra, zachęcał ich do podjęcia konkretnego zaangażowana, będącego odpowiedzią na Bożą miłość.

W swoim rozważaniu Papież Franciszek mówił, że obchodzony w tym roku Jubileusz Miłosierdzia, a także przeżywany obecnie czas Wielkiego Postu są dobrą okazją do jeszcze głębszego poznania Jezusa Chrystusa. Możemy to uczynić podejmując styl życia wyrażający Miłosierdzie Boże, oferujący spotkanym osobom konkretny znak bliskości Boga.

– To znaczy moje życie, moja postawa, sposób przeżywania mojego życia, powinny być konkretnym znakiem, że Bóg jest blisko nas. Małe gesty miłości, czułej troski, opieki, skłaniające do myślenia, iż Bóg jest z nami, jest blisko nas i w ten sposób otwiera się brama Miłosierdzia – mówił Ojciec Święty.

Mowa tu o zaangażowaniu, które – jak zauważył Papież – oznacza pewną odpowiedzialność, postawę wierności i poświęcenia. Tak jak Bóg w Jezusie Chrystusie zaangażował się względem nas przywracając nam nadzieję, tak i my powinniśmy odpowiedzieć na Jego miłość poprzez nasze zaangażowanie.

– Myślę na przykład o naszym zaangażowaniu wobec osób opuszczonych, poważnie upośledzonych, najciężej chorych, umierających, ludzi niezdolnych do wyrażenia wdzięczności. W tych wszystkich sytuacjach wnosimy miłosierdzie Boże poprzez zaangażowanie życia, będące świadectwem naszej wiary w Chrystusa – dodał papież Franciszek.

Na zakończenie Ojciec Święty pozdrowił przybyłych pielgrzymów, w tym Polaków.

– Święta Faustyna w swoim „Dzienniczku” zanotowała słowa Pana Jezusa: „Córko moja, patrz w miłosierne serce moje i odbijaj litość jego we własnym sercu i czynie, abyś i ty, która głosisz światu miłosierdzie moje, sama nim płonęła”. Bracia i siostry, doświadczając, szczególnie teraz podczas Wielkiego Postu, tajemnicy Bożego Miłosierdzia, my również bądźmy miłosierni dla innych, przebaczając im ich przewinienia. Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus – powiedział Ojciec Święty.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl