Ojciec św. Franciszek kanonizuje Hiacyntę i Franciszka Marto

Ojciec Św. Franciszek będzie przewodniczył dziś w Fatimie obchodom 100-lecia objawień maryjnych. Podczas Mszy św. przed fatimskim sanktuarium papież Franciszek wyniesie na ołtarze dwoje pastuszków: Hiacyntę i Franciszka Marto, którzy byli świadkami tamtych wydarzeń. Św. Jan Paweł II beatyfikował ich w 2000 r.

W Fatimie Ojciec Święty przebywa od wczoraj. Po przylocie złożył złotą różę przed figurką Matki Bożej Fatimskiej. Po wieczornej modlitwie różańcowej papież Franciszek, zwracając się do wiernych, dziękował za to, że złączyli się z nim w „pielgrzymce przeżywanej w nadziei i pokoju”.

Ojciec Święty – przywołując słowa Pawła VI – podkreślił, że „jeśli chcemy być chrześcijanami, musimy być maryjni”.

Musimy uznać zasadniczą, istotną i opatrznościową relację łączącą Matkę Bożą z Jezusem, który otwiera nam drogę prowadzącą nas do Niego. Zatem za każdym razem, kiedy odmawiamy różaniec w tym błogosławionym miejscu czy gdziekolwiek indziej, Ewangelia na nowo podejmuje swoją drogę w życiu każdego człowieka, rodzin, narodów i całego świata – mówił papież Franciszek.

Objawienia w Fatimie rozpoczęły się 13. maja 1917 r. i trwały przez 5 miesięcy. W tym czasie Matka Boża ukazywała się trójce pastuszków. Objawienia w cudowny sposób wiążą się też z pontyfikatem papieża Polaka.

Transmisję poszczególnych punktów uroczystości z Fatimy przeprowadzą Radio Maryja i TV Trwam.

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl