fot. X/@VaticanNewsPL

Ojciec Święty poświęcił kolejny dzwon „Głos Nienarodzonych”

Ojciec Święty Franciszek poświęcił dziś rano dzwon „Głos Nienarodzonych”, który zostanie zawieziony do Kazachstanu. „Będzie przypominał o potrzebie ochrony życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci” – powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji generalnej.

„Duch Święty podnosi nas zawsze na wyższy poziom miłości, bezinteresownej i konkretnej wobec ubogich, chorych i bezbronnych, jak poczęte dzieci” – powiedział Papież podczas dzisiejszej audiencji generalnej.

Ks. abp Tomasz Peta, metropolita Astany w Kazachstanie, w rozmowie z Radiem Watykańskim – Vatican News, powiedział, że „poświęcenie dzwonu było bardzo rodzinne i osobiste. Było widać wielką radość Ojca Świętego. Papież razem z dziećmi uderzył w ten dzwon jako pierwszy. To było wielkie wydarzenie, ponieważ kwestia obrony życia od naturalnej śmierci to problem światowy”.

Dzwony – jak podkreśla Fundacja  „Życiu Tak” – „mają być w każdym kraju przypominając o świętości życia”.

Papież pozdrowił także pomysłodawców tej inicjatywy Fundację „Życiu Tak” im. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Jej prezes, Bogdan Romaniuk, powiedział Radiu Watykańskiemu – Vatican News, że Ojciec Święty, święcąc pierwszy dzwon, powiedział, aby ten dzwon budził sumienia stanowiących prawo i ludzi dobrej woli w kwestii ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Vatican News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl