Sesja naukowa o błogosławionych męczennikach z Peru w Krakowie

W Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się dzisiaj sesja naukowa poświęcona błogosławionym męczennikom z Peru: ojcom franciszkanom Zbigniewowi Strzałkowskiemu i Michałowi Tomaszkowi – patronami w obronie przed terroryzmem.

Franciszkanie o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski rozpoczęli pracę misyjną w Peru w 1989 r. Są pierwszymi polskimi błogosławionymi misjonarzami. Zginęli 9 sierpnia 1991 r. z rąk terrorystów z ugrupowania „Świetlisty Szlak”. O. Strzałkowski miał 33 lata, a o. Tomaszek 31 lat. 3 lutego 2015 roku papież Franciszek promulgował dekret o męczeństwie a 5 grudnia 2015 roku w Chimbote w Peru ich beatyfikacji 5 grudnia 2015 roku dokonał ks. kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.

Organizatorami sesji są Prowincja św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Franciszkanów w Polsce, Biuro Promocji Kultu męczenników prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię oraz Instytut Historii na Wydziale Historii i Dziedzictwa Kulturowego Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl