fot. PAP/EPA

Ostatni dzień wizyty Papieża w Kolumbii

Niedziela jest ostatnim dniem pielgrzymki Ojca Św. do Kolumbii. Dzień ten Papież spędza w Kartahena de Indias. Odda hołd świętemu Piotrowi Klawerowi. Odwiedzi także dom ojców jezuitów i dominikanów. Na zakończenie swojej podróży apostolskiej papież będzie przewodniczył Mszy św.

Ojciec Św. w Kolumbii przebywa od środy. Na spotkania z Papieżem przybywają tłumy wiernych. W słowach i gestach następcy św. Piotra upatrują nadziei i radości, której tak często brakowało w Kolumbii, państwie, który przez ponad pół wieku zmagał się z wojną domową.

To wydarzenie jest cudem Boga. To bardzo piękna sprawa. Papież Franciszek skradł serce wszystkich na całym świecie, za jego pokorę, swoją charyzmę wobec ludzi – mówi mieszkanka Kolumbii, Nora Alvarez.

W mieście Kartahena de Indias Ojciec Św. dokona poświęcenia kamienia węgielnego domu dla bezdomnych dzieła Talitha Kum na placu św. Franciszka z Asyżu. Talitha Kum to międzynarodowa wspólnota, która przeciwdziała handlu ludźmi, ich wyzyskowi oraz prostytucji.

Wieczorem papież będzie przewodniczył modlitwie Anioł Pański przed kościołem św. Piotra Klawera. Następnie złoży wizytę w Sanktuarium tego misjonarza. Św. Piotr Klawer przez 40 lat z heroicznym poświęceniem oddawał się pracy apostolskiej wśród niewolników przywożonych z Afryki. Pomagał im materialnie i podtrzymywał w nich ducha wiary.

Papież odwiedzi też dom swojego zakonu, ojców jezuitów oraz dominikanów. Po tych spotkaniach Ojciec Św. Franciszek uda się do Contecar (kontekar). Tam w porcie będzie przewodniczył Mszy św. Po zakończonej Eucharystii uda się śmigłowcem na lotnisko w Cartagena (kartahena), gdzie odbędzie się ceremonia pożegnalna.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj