Papież: żyjmy prawdziwą wiarą

Podczas Mszy św. w niedzielną uroczystość Zesłania Ducha Świętego papież Franciszek zaapelował do wszystkich wierzących o bezkompromisową walkę z grzechem i zepsuciem. Świat potrzebuje pokoju, odwagi, miłości, radości, dobroci i życzliwości – mówił Ojciec Święty. 

Umocnieni przez Ducha Świętego i jego liczne dary stajemy się zdolni do bezkompromisowej walki z grzechem i zepsuciem, szerzącym się na świecie każdego dnia, i do poświęcenia się z cierpliwą wytrwałością dziełom sprawiedliwości i pokoju – powiedział papież Franciszek w homilii.

„Świat – dodał – potrzebuje mężczyzn i kobiet nie zamkniętych, lecz pełnych Ducha Świętego. Zamknięcie na niego jest nie tylko brakiem wolności, ale też grzechem” – zaznaczył papież Franciszek.

Zauważył, że są różne sposoby takiego zamykania się; „w egoizmie własnych korzyści”, „w surowym legalizmie” doktorów prawa, których – jak przypomniał papież – „Jezus nazywał hipokrytami”. Zapomina się też o tym, dodał papież Franciszek, czego Jezus nauczał i traktuje się przeżywanie życia chrześcijańskiego nie jako służbę, ale prywatny interes.

„Świat potrzebuje odwagi, nadziei, wiary i wytrwałości uczniów Chrystusa” – mówił papież Franciszek. Potrzebuje też – jak wskazał – miłości, radości, pokoju, wielkoduszności, życzliwości, dobroci, wierności, łagodności i opanowania.

Papież podkreślił, że każdy musi żyć prawdziwą wiarą, działającą przez miłość, aby móc rozsiewać „ziarna pokoju i pojednania”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl