Papież złoży 25 listopada wizytę w Parlamencie Europejskim

Papież Franciszek wygłosi 25 listopada przemówienie w Parlamencie Europejskim w Strasburgu – ogłosił w czwartek przewodniczący PE Martin Schulz podczas spotkania z szefami frakcji parlamentarnych. Watykan potwierdził tę wiadomość.

Watykański rzecznik ksiądz Federico Lombardi powiedział, że papież przyjął zaproszenie do złożenia wizyty w europarlamencie w Strasburgu i wygłosi przemówienie podczas uroczystej sesji plenarnej.

„To będzie krótka wizyta” – wyjaśnił ksiądz Lombardi. Podkreślił, że będzie to pobyt w Strasburgu w siedzibie PE, a nie we Francji. Program wizyty nie został jeszcze szczegółowo opracowany.

Do Parlamentu Europejskiego jego ówczesny przewodniczący Jerzy Buzek zapraszał także Benedykta XVI, ale wizyta ta nie doszła do skutku.

Jako pierwszy papież wizytę w PE złożył Jan Paweł II, który wygłosił przemówienie na tym forum 11 października 1988 roku.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl