Zaplanowane dwie kolejne włoskie podróże papieża Franciszka

„Ojciec Święty przyjął zaproszenie do odbycia w czerwcu i lipcu dwóch wizyt pasterskich we Włoszech” – poinformowało watykańskie biuro prasowe.

21 czerwca Papież odwiedzi diecezję Cassano all’Jonio w regionie Kalabria na południu tego kraju. Ten jego zamiar, ale jeszcze bez podania dokładnej daty, ujawnił już przed tygodniem tamtejszy biskup Nunzio Galantino, którego papież Franciszek mianował niedawno sekretarzem generalnym włoskiego episkopatu.

Natomiast na 5 lipca zaplanowano papieską wizytę w innym regionie południowych Włoch, mianowicie Molise. Ojciec Święty odwiedzi dwie tamtejsze diecezje: Campobasso oraz Isernię. Przypomnijmy, że arcybiskupa pierwszej z nich, Giancarla Bregantiniego, Papież poprosił o przygotowanie rozważań na tegoroczną Drogę Krzyżową, którą poprowadzi w Wielki Piątek w Koloseum.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl