Dziś poznamy ostateczny plan wizyty Ojca św. Franciszka podczas ŚDM

Dziś poznamy ostateczny program pobytu Ojca św. Franciszka w Polsce. Papież odwiedzi nasz kraj w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Polsce w dniach od 27 do 31 lipca. Wstępny plan pielgrzymki przedstawiono w marcu.

Następca św. Piotra odwiedzi Kraków, Częstochowę, a także Auschwitz-Birkenau.

Rzecznik Prasowy ŚDM Dorota Abdelmoula podkreśla, że już z dotychczas przedstawionego programu można wnioskować, iż Ojciec Święty swoją wizytę w Polsce poświęci głównie młodzieży.

Ojciec Święty przyjeżdża do Polski dla młodych i ze względu na młodych, bo nie tylko te oficjalne punkty programu, ale także te nieoficjalne – takie jak spotkania przy oknie papieskim, spowiedź czy obiad z młodymi ludźmi – pokazują nam, że Papież rzeczywiście całym sercem i przez cały swój czas chce być z ludźmi młodymi. Mamy nadzieję, że podobny będzie wydźwięk i wymiar tego ostatecznego programu. Cieszy nas również to, że papieska wizyta zawiera w sobie także inne elementy bardzo ważne dla Kościoła w Polsce, jak chociażby wizytę na Jasnej Górze, gdzie Ojciec Święty ma przewodniczyć Mszy św., będącej zwieńczeniem jubileuszu Chrztu Polski – mówi Dorota Abdelmoula.

Organizacja ŚDM była jednym z tematów zebrania plenarnego Episkopatu Polski; ostatniego przed wizytą Papieża w Polsce. Księża biskupi zapowiedzieli, że prześlą do mediów i parafii zaproszenie do udziału w ŚDM. Będą w nim zachęcać do udziału i organizowania w parafiach grup, które wyjadą na spotkanie z Papieżem.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl