Raport o prześladowaniach chrześcijan

Na Jasnej Górze Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaprezentuje najnowszy raport pt. „Prześladowani i zapomniani?”, który zwraca uwagę na pogarszającą się sytuację chrześcijan na świecie.

Chrześcijanie od lat są najbardziej prześladowaną grupą religijną na świecie. W większości krajów ich sytuacja uległa ponownie pogorszeniu. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwraca uwagę zwłaszcza na Afrykę, Bliski Wschód i Azję. Wylicza zagrożenia, a wśród nich wskazuje na Boko Haram, czyli terrorystyczną bojówkę, która gnębi Nigerię. W Iraku, Syrii, Libanie oraz w Ziemi Świętej chrześcijanie uciekają, a silna emigracja zagraża przetrwaniu najstarszych wspólnot. Z rosnącym uciskiem wyznawcy Chrystusa mierzą się też w Chinach czy Korei Północnej. Te wszystkie informacje zostały zebrane w jednym dokumencie. Raport zatytułowany „Prześladowani i zapomniani?”, który zwraca uwagę na pogarszającą się sytuację chrześcijan na świecie, dziś zostanie zaprezentowany na Jasnej Górze.

Liczba krajów, w których są prześladowania czy dyskryminacja chrześcijan wzrosła ze 148 do 153 krajów. W 50 krajach ten poziom prześladowań wzrósł do bardzo wysokiego. Inna liczba, która z ostatnio ukazanego raportu też pokazuje, jak trudny to jest czas – również ze względu na wojnę na Ukrainie – to z 40 mln do 50 mln wzrosła liczba ludzi, którzy są kupowani na świecie, są ofiarami handlu ludźmi – mówi ks. Paweł Antosiak z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

Tego samego dnia, w ramach solidarności z prześladowanymi, sanktuarium na jasnej górze, gdzie dziś zostanie przedstawiony raport, zostanie podświetlone na czerwono, przez co dołączy do ogólnoświatowej kampanii „Red Week”. Kolor czerwony to symbol męczeństwa i krwi przelanej za wiarę.

TV Trwam News

drukuj