fot. Youtube - Conferencia Episcopal de Colombia

Miesiąc rodziny w Kolumbii

Kościół w Kolumbii przeżywa miesiąc rodziny, który potrwa aż do połowy czerwca. Przewodniczący episkopatu ks. abp Óscar Urbina Ortega zaproponował cztery klucze, aby odkryć misję ewangelizacyjną, formacyjną i opiekuńczą rodziny podczas pandemii koronowirusa.

„W tej wyjątkowej sytuacji odzyskaliśmy rodzinę jako pierwszą przestrzeń przyjęcia, towarzyszenia i ochrony życia” – powiedział ks. abp Óscar Urbina Ortega.

W specjalnym przesłaniu przewodniczący episkopatu Kolumbii zachęcił do przeżycia miesiąca rodziny, mając na uwadze cztery wymiary. Po pierwsze, umocnić zgodę w rodzinie poprzez odnowioną nadzieję.

“Każdy może być lepszym ojcem, lepszą matką, bratem lub dzieckiem po tym, co obecnie przeżywamy” – oznajmił.

Trzeba dążyć do „większego zrozumienia i większej wyrozumiałości”. Po drugie, docenić bogactwa i dary każdej rodziny. Pozytywne spojrzenie na jej członków pozwoli „dostrzec i uznać ile dobroci, cierpliwości, odwagi i wiary jest w każdym”. Po trzecie, popatrzeć na inne rodziny, aby „móc im doradzić, wysłuchać, towarzyszyć lub pocieszyć”. Wreszcie zawierzyć każdą rodzinę opiece Maryi i odkryć wartość modlitwy, szczególnie różańcowej.

“Jako matka Maryja była częścią rodziny najpiękniejszej, prostej, pracowitej (…) była częścią rodziny modlącej się” – podkreślił ks. abp Urbina Ortega.

Do lepszego przeżycia miesiąca rodziny episkopat udostępnił szereg materiałów na stronie internetowej.

o. M. Raczkiewicz CSsR/radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl