Papież Franciszek w filmie z okazji Roku Rodziny: Adopcja jest chrześcijańskim wyborem, który czyni ludzi płodnymi

Adopcja jest chrześcijańskim wyborem, który czyni ludzi płodnymi – mówi Ojciec Święty Franciszek w specjalnym filmie, opublikowanym przy okazji Roku Rodziny.

Enrico i Francescha są małżeństwem od 28 lat. Pochodzą z wielodzietnych rodzin. Oboje bardzo pragnęli mieć swoje dzieci. Przez siedem lat ich starania kończyły się kolejnymi poronieniami. W końcu lekarze postawili bolesną diagnozę – bezpłodność Franceschi.

Dzięki wsparciu Kościoła i wspólnoty Neokatechumenalnej, do której należymy, czuliśmy jednak, że Bóg wzywa nas do płodności i otwarcia na życie, i że ma swój plan dla nas – podkreśliła Francescha, mama siedmiorga dzieci.

Małżonkowie zdecydowali się na gest miłości. Adoptowali syna – Emmanuela.

Po tym przyszła łaska – wskazała Francescha.

Po kilku miesiącach od adopcji, kobieta zaszła w ciążę. Najpierw jedną, potem kolejne. I tak na świat kolejno przyszły ich dwie córki oraz czterech synów. Małżonkowie swoim świadectwem dzielą się z innymi.

Miłość zawsze daje życie. Miłość małżeńska nie ogranicza się jedynie do małżonków, ale tworzy rodzinę – powiedział papież Franciszek.

I pozwala przyjąć życie – dodał Ojciec Święty.

– Każde pojawiające się dziecko jest darem Boga! Każde dziecko należy przyjąć, ponieważ w każdej sytuacji i każdych okolicznościach jest naszym synem czy córką – zaznaczył Papież.

To jeden z filmów, który powstał przy okazji Roku Rodziny ogłoszonego przez Ojca Świętego.

TV Trwam News

drukuj