fot. PAP/Adam Warżawa

Rozpoczął się cykl spotkań z dyrektorami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie

Przedstawiciele resortu rodziny, pracy i polityki społecznej rozpoczynają cykl spotkań z dyrektorami Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie. Dziś takie rozmowy odbyły się w Kielcach.

Na spotkanie przybyli dyrektorzy Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie z województwa świętokrzyskiego i małopolskiego.

Resort poprzez te spotkania ma wsłuchiwać się w głos środowiska. Podkreśla, że w Powiatowych Centrach Pomocy Rodzinie są skupione jak w soczewce wszystkie problemy rodziny.

Minister rodziny Elżbieta Rafalska zapowiedziała, że takie spotkania będą odbywać  się w całym kraju.

Ich zadaniem jest nawiązanie dobrej współpracy między nami i samorządami. Chcielibyśmy, żeby zadania resortu były swoistymi drożdżami dla działań instytucji społecznych w samorządzie. Chcemy pokazać, że tzw. „góra” pamięta o samorządach i liczy na to, że ich udział w strategii rozwiązywania problemów społecznych będzie znaczący. Nie ukrywam, że chcemy wykorzystać moment, w którym do kieszeni polskich rodzin trafiły tak duże pieniądze dla poprawy pracy służb społecznych – podkreśla Elżbieta Rafalska.

Od kwietnia resort rodziny uruchomił program Rodzina 500 +, który pomaga rodzicom w wychowaniu dzieci. Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie otrzymują rodzice na każde drugie i kolejne dziecko, a w biedniejszych rodzinach – również na pierwsze. Wsparcie otrzymują również wszystkie dzieci w rodzinach zastępczych.

Kolejne spotkania przedstawicieli resortu rodziny z dyrektorami PCPR-ów zaplanowano w Szczecinie, Poznaniu Wrocławiu i Warszawie.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj