fot. PAP/Rafał Guz

Wicemin. M. Warchoł: Polska jest krajem wolności, a nie opresji wobec rodzin

Wiceminister sprawiedliwości, Marcin Warchoł, powiedział, że Polska jest krajem wolności, a nie opresji wobec rodzin i będzie tak, dopóki rządzi Zjednoczona Prawica.

Wiceszef resortu odniósł się do sprawy Leonarda Hermansa, któremu władze Holandii i Belgii usiłowały odebrać czwórkę dzieci. Rodzina przebywa w Polsce, bo prokuratura nie zgodziła na wykonanie Europejskiego Nakazu Aresztowania, który został wydany za matką i ojcem dzieci. Jeśli jednak rodzina przekroczy granicę z Niemcami – zostanie zatrzymana, a ojciec dzieci trafi do więzienia.

To sprawa pokazuje, że w Polsce rodziny nie są rozbijane na podstawie anonimowych donosów i z powodu biedy – zauważył wiceminister Marcin Warchoł.

– To do Polski przyjeżdżają obywatele Niemiec, Holandii, Belgii, po to, żeby znaleźć tutaj azyl przed prześladowaniami, często bezpodstawnymi, często irracjonalnymi. Pan Leonard wybitny lekarz z Holandii został potraktowany jak pospolity przestępca, ścigany listem gończym, skazany na cztery lata ciężkiego więzienia w zaocznym procesie. To realia Belgii – stolicy praworządności.  Tym absurdem polskie aparaty wymiaru sprawiedliwości obie poradziły – mówił wiceminister Marcin Warchoł.

Leonard Hermans wyraził radość z tego, że jest w Polsce, a także wdzięczność za decyzję polskiego wymiaru sprawiedliwości w jego sprawie. Minister Michał Wójcik zwrócił uwagę, że na ochronę dzieci w Polsce pozwalają regulacje dotyczące spraw transgranicznych wprowadzone przez rząd Zjednoczonej Prawicy.

 

Przypomniał, że ustawa nie podoba się jednak Komisji Europejskiej. Kilka miesięcy temu przeciwko Polsce wszczęta została procedura naruszeniowa.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl