fot. pixabay.com

W Zjednoczonej Prawicy trwają rozmowy dot. ewentualnych zmian w tzw. ustawie antyaborcyjnej

W Zjednoczonej Prawicy trwają rozmowy dotyczące ewentualnych zmian w tzw. ustawie antyaborcyjnej. Jest także gotowość na włączenie się w inicjatywę prezydenta w tej sprawie. Celem tych działań miałoby być uspokojenie nastrojów protestujących w związku z ostatnim wyrokiem TK, który uznał za niezgodny z ustawą zasadniczą przepis pozwalający na zabijanie nienarodzonych dzieci ze względu na ich ciężkie i nieodwracalne wady.

Prezydent Andrzej Duda opowiedział się przeciwko tzw. aborcji. Mówił jednak, że trzeba wspólnie z ekspertami przygotować rozwiązanie, które będzie chroniło dzieci – na przykład z zespołem Downa – ale też nie będzie narażało kobiet na cierpienie.

Krzysztof Sobolewski, szef komitetu wykonawczego PiS, na antenie Polskiego Radia 24 przyznał, że Zjednoczona Prawica jest gotowa poprzeć inicjatywę prezydenta.

– Pan prezydent jako pierwsza osoba w państwie ma prawo do swojej oceny tego, co się dzieje i swojego zdania oraz podjęcia ewentualnych działań. Jeśli będzie takowa inicjatywa pana prezydenta bądź też w pierwszej kolejności konsultacje z klubami parlamentarnymi i potem inicjatywa, to my jako Zjednoczona Prawica jesteśmy gotowi do włączenia się w inicjatywę pana prezydenta – powiedział Krzysztof Sobolewski.

Krzysztof Sobolewski zaznaczył też, że w Zjednoczonej Prawicy w tej chwili nie ma gotowych projektów w tej sprawie, natomiast rozmowy są.

W reakcji na wyrok TK od zeszłego czwartku trwa fala manifestacji, blokowania ulic, protestów przed i w kościołach. Podczas demonstracji wznoszone są wulgarne okrzyki. Dochodzi do agresji fizycznej i wandalizmu.

 

RIRM

drukuj