fot. Radek Pietruszka

Nowy koalicjant Zjednoczonej Prawicy

Stowarzyszenie „OdNowa RP” będzie czwartym koalicjantem w Zjednoczonej Prawicy. O zakończeniu rozmów i uzgodnieniu umowy koalicyjnej poinformował wiceszef MON i prezes stowarzyszenia, Marcin Ociepa.

Marcin Ociepa zapowiedział, że szczegóły umowy „lada moment” zostaną ogłoszone na wspólnej konferencji prasowej z Jarosławem Kaczyńskim, prezesem Prawa i Sprawiedliwości.

Prezes ugrupowania dodał, że celem „OdNowa RP” jest forsowanie rozwiązań programowych opierających się o pięć filarów merytorycznych. Wskazał przy tym m.in. na zwiększenie nakładów na armię o 100 proc.

Wiceminister edukacji, poseł i członek stowarzyszenia „OdNowa RP”, Wojciech Murdzek, wyraził zadowolenie z ustaleń dotyczących umowy.

– Proces trwał, bo wiadomo, że następuje przeorganizowanie całej Zjednoczonej Prawicy. Cztery podmioty współtworzą projekt Zjednoczonej Prawicy. Myślę, iż dużo uwagi poświęciliśmy części programowej. Jesteśmy bardzo zadowoleni z rezultatów i punktów, które dotyczą programu. Czekamy na to, aby wspólnie realizować te tematy – powiedział Wojciech Murdzek.

Na początku września 5 polityków związanych w przeszłości z Porozumieniem Jarosława Gowina na czele z Marcinem Ociepą powołało stowarzyszenie „OdNowa RP”, które ma działać w ramach Zjednoczonej Prawicy i klubu PiS. Obóz ZP tworzony przez PIS i SP zasiliła już partia Republikańska, którą kieruje Adam Bielan.

 

RIRM

drukuj