fot. PAP/Wojtek Jargiło

Wicepremier J. Gowin: Na listach Zjednoczonej Prawicy będę na ostatnim miejscu w Krakowie

Jadwiga Emilewicz będzie „jedynką” Zjednoczonej Prawicy w Poznaniu, a prof. Wojciech Maksymowicz w Olsztynie – poinformował w sobotę wicepremier Jarosław Gowin, lider Porozumienia. Sam do wyborów parlamentarnych wystartuje w Krakowie – z ostatniego miejsca.

„Minister @JEmilewicz w Poznaniu, a prof. Maksymowicz w Olsztynie poprowadzą z ramienia @Porozumienie__ listy Zjednoczonej Prawicy. Powodzenia! Ps. Mnie tradycyjnie szukajcie Państwo na ostatnim miejscu w Krakowie” – zatweetował w sobotę wicepremier Jarosław Gowin, lider partii Porozumienie. Chodzi o jesienne wybory parlamentarne.

Jarosław Gowin jako komentarz do swojej decyzji udostępnił wypowiedź prof. Norberta Maliszewskiego.

„Najprawdopodobniej @Jaroslaw_Gowin sam się zdecydował nie mieć jedynki, gdyż potrafi liczyć. Jeśli @Porozumienie__ ma 2 jedynki, to on wolał swoją oddać, gdyż dostanie się z każdego miejsca. A tak ma więcej szabel” – napisał na Twitterze Maliszewski.

W ostatnich wyborach parlamentarnych Jarosław Gowin zdobył mandat posła startując z ostatniego miejsca krakowskiej listy PiS. Poparło go wtedy ponad 43,5 tys. wyborców.

Tweety Gowina mają związek z ogłoszeniem w sobotę przez prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego listy „jedynek” Prawa i Sprawiedliwości na jesienne wybory do Sejmu. Listę wyborczą w Katowicach otworzy premier Mateusz Morawiecki, w Warszawie – prezes PiS Jarosław Kaczyński, w Chełmie – wicepremier Jacek Sasin, w Łodzi – wicepremier i szef resortu kultury Piotr Gliński, a w Wałbrzychu – szef KPRM Michał Dworczyk [zobacz więcej] .

PAP/RIRM

drukuj