Kraków-Łagiewniki: I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego

W sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbywa się dziś I Ogólnopolska Pielgrzymka Rodzin Dziecka Utraconego. Eucharystii przewodniczy ks. bp Jan Zając. Następnie rodzice zawierzą swoje dzieci Bożemu Miłosierdziu. 

Modlitewne spotkanie wpisuje się w m.in. w 10. rocznicę wydania przez Międzynarodową Komisję Teologiczną dokumentu „Nadzieja zbawienia dla dzieci zmarłych bez chrztu”, a także 50. rocznicę ogłoszenia encykliki „Humanae vitae” bł. papieża Pawła VI.

Pomysł Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodzin Dzieci Utraconych powstał po konsultacji z duszpasterzami – wskazał Piotr Guzdek ze Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

– Jako organizatorzy uważnie rozeznaliśmy zapotrzebowanie na taką pielgrzymkę, konieczność jej organizacji we wszystkich diecezjach w Polsce. Pomysł organizacji pielgrzymki okazał się bardzo trafny i aktualny. Ta pielgrzymka jest zaadresowana tak do rodzin, które już uprzednio doświadczyły z jakimś wyprzedzeniem czasowym straty dziecka, dzieci, które zmarły bez chrztu, ale również dzieci, które miały wypadek samochodowy, które odchodziły na skutek śmierci samobójczej w wyniku chorób przewlekłych – powiedział Piotr Guzdek.      

Organizatorem pielgrzymki jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin Archidiecezji Krakowskiej,  Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka w Krakowie oraz Duszpasterstwo Rodziców Dzieci Utraconych przy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Patronat nad wydarzeniem objął metropolita krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

Dzień dziecka utraconego przypada 15 października. W tym dniu w całej Polsce sprawowane są Msze św. w intencji rodziców i dzieci, które zmarły przed narodzeniem.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl