fot. lublin.eu

Prof. A. Gil o programie zaprezentowanym przez G. Schetynę: To nie jest spójny program, który mógłby porwać Polaków do działania i do sprzeciwu wobec obecnego rządu

Program wyborczy Platformy Obywatelskiej nie jest spójny i nie porwie Polaków – ocenił politolog prof. Andrzej Gil. Ekspert odniósł się w ten sposób do zapowiedzi programowych lidera Platformy Grzegorza Schetyny.

Legalizacja związków homoseksualnych, wzrost pensji, więcej pieniędzy na służbę zdrowia – to niektóre z pomysłów Koalicji Obywatelskiej na jesienne wybory [czytaj więcej]. Grzegorz Schetyna chce też odnowy demokracji.

– Jednym zbiorem ustaw usuniemy cały śmietnik bezprawia, wszystko to, co niekonstytucyjne – powiedział lider PO.

Prof. Andrzej Gil wskazał, że postawa Grzegorza Schetyny jest sprzeczna sama w sobie.

 – Twierdzenie, że nie ma w Polsce demokracji w sytuacji, kiedy przywódca bloku opozycyjnego mówi to, co mówi i zapowiada to, co zapowiada, jest dla mnie sprzecznością samą w sobie. Poza tym widzę, że tam jest straszna ideologizacja polityki i mieszanie wszystkiego ze wszystkim. To nie jest spójny program, który mógłby porwać Polaków do działania i do sprzeciwu wobec obecnego rządu. Mam wrażenie, że Grzegorz Schetyna stał się zakładnikiem tego, że PO przekształciło się w partię stricte lewicową, a nawet lewacką. To się nazywa kolonizacja wewnętrzna. PO jest kolonizowana przez lewicowe grupy – podkreślił.

Prof. Andrzej Gil dodał, że Polsce potrzebna jest opozycja, jednak – jego zdaniem – ta, którą proponuje Grzegorz Schetyna nie jest dobra.

W jesiennych wyborach parlamentarnych PO wystartuje bez PSL. W Koalicji Obywatelskiej znajdzie się za to miejsce dla SLD i Zielonych [czytaj więcej].

RIRM

drukuj