fot. PAP/Rafał Guz

W Warszawie trwa Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej

W Warszawie trwa Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej. Lider PO Grzegorz Schetyna zachęca opozycję do budowania jednego, szerokiego bloku antyrządowego.

W czasie Forum Programowego politycy PO i Nowoczesnej dyskutują nad pomysłami, które mogą stać się elementem ich programu wyborczego. Zdrowie, sądownictwo, oświata – to niektóre z tematów omawianych podczas paneli tematycznych.

Forum otworzyło wystąpienie lidera PO Grzegorza Schetyny. Polityk zapewnił, że programy socjalne, takie jak np. Rodzina 500 plus są potrzebne i opozycja nie ma zamiaru się z nich wycofać. Jego zdaniem, konieczna jest rozsądna polityka fiskalna państwa. Schetyna zaznaczył, że obecna władza takiej nie prowadzi, czego dowodem mają być rosnące ceny żywności. Jednocześnie szef PO mówił o potrzebie budowania szerokiej koalicji na jesienne wybory.

Koalicja Obywatelska nie ma zamiaru rezygnować ze współpracy z ugrupowaniami lewicowymi, co oznacza de facto postawienie pod murem PSL-u – wskazał senator PiS Jan Maria Jackowski.

– Budowanie w oparciu o wspólne wartości, o jakąś podobną wizję Polski i  wspólnotę programową konkretnych list wyborczych – to jest propozycja pana przewodniczącego Kosiniaka-Kamysza. Natomiast, propozycja Grzegorza Schetyny jest czysto pragmatyczna – chodzi tylko i wyłącznie o władzę – i taktyczna – wszyscy, którzy nie lubią z jakiegoś powodu PiS-u czy są przeciwko, mają występować razem i odsunąć PiS od władzy – powiedział Jan Maria Jackowski.

Forum Programowe Koalicji Obywatelskiej potrwa do soboty.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj