fot. PAP/Zbigniew Meissner

Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło „Teczkę Tuska”

Prawo i Sprawiedliwość przestrzega przed powrotem Platformy Obywatelskiej do władzy. Premier Mateusz Morawiecki przedstawił na konwencji w Katowicach „Teczkę Tuska”. Znalazły się w niej kluczowe sprawy dotyczącego tego, co może nas czekać po ewentualnej wygranej PO.

W „Teczce Tuska”, jak mówił premier Mateusz Morawiecki, znalazło się wiele dokumentów, dowodów, oskarżeń, a także planów i zamiarów, tego, co chce zrobić Donald Tusk i Platforma Obywatelska.

– Ta teczka to także wielki wyrzut sumienia Platformy Obywatelskiej – oznajmił premier Mateusz Morawiecki.

Liczne dokumenty potwierdzają m.in. zamiary wpuszczenia nielegalnych migrantów do Polski.

– W ostatnich dniach partia Donalda Tuska w Europie żąda, aby jak najszybciej wdrożyć pakt migracyjny, który zawiera przyjmowanie nielegalnych migrantów albo płacenie ogromnych sum za nieprzyjmowanie nielegalnych migrantów – wskazał szef rządu.

Oprócz wpuszczania do Polski nielegalnych migrantów, Platforma Obywatelska jest także za przywróceniem wieku emerytalnego do 67. roku życia.

– To nie jest straszenie. My to słyszymy między wierszami, a czasami wprost od polityków i doradców Platformy Obywatelskiej, że gdyby ta formacja wróciła do władzy, będzie tak, jak było przed 2015 rokiem. Czy chcecie wrócić do czasów, kiedy pracowało się za 5 zł, kiedy rodzice wyjeżdżali za granicę do pracy, kiedy kazano nam pracować do 67. roku życia, kiedy bezrobocie było dwucyfrowe – mówiła Elżbieta Witek, marszałek Sejmu.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości przekonywali, że jest realna obawa likwidacji 13. i 14. Emerytury, a także ograniczenia świadczenia „500 plus”. Przestrzegali też przed agresją w życiu publicznym.

– Przy****! Za***! Mendo je***! Męska K****! Trzeba czasami mieć odwagę i lać się dechą z takimi ludźmi – przypomniało PiS w spocie dotyczącym tego, co przez ostatnie lata wykrzykiwali zwolennicy, politycy oraz artyści związani z PO.

Z symboliczną dechą, o której mówił Bronisław Komorowski, były prezydent, pojawił się na konwencji europoseł Prawa i Sprawiedliwości, Dominik Tarczyński.

– Ta decha jest symbolem słów oraz czynów Platformy Obywatelskiej – akcentował Dominik Tarczyński.

Europoseł podkreślał, że Polska jest dziś ostatnim bastionem normalności i bezpieczeństwa w Europie.

– Na tym głównie bazowała konwencja, aby odwrócić tendencje dotyczącą fali migracji w Europie i aby dbać o bezpieczeństwo kraju – akcentowała Małgorzata Molenda, politolog.

Obawy związane z ewentualnym powrotem PO do władzy ma także „Solidarność”.

– Jako „Solidarność” widzimy obawy dotyczące przestrzegania prawa pracy, przestrzegania wszystkich zabezpieczeń społecznych. To jest dziś – według mnie – zagrożone, gdyby PO doszła do władzy – mówił Marian Król, przewodniczący Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność”.

Związkowcy obawiają się także przywrócenia handlu w niedziele.

To poważny cios dla ponad 2 mln pracowników handlu i ich rodzin – zauważył szef handlowej „Solidarności” Alfred Bujara.

– Między innymi PO i Trzecia Droga zapisały, że przywracają handel w niedzielę, czyli oderwania od rzeczywistości, bo pracownicy handlu nie wyobrażają sobie powrotu do pracy – podsumował Alfred Bujara.

TV Trwam News

drukuj