fot. PAP

PiS przedstawi raport z rządów PO-PSL

Dokument ma być zaprezentowany w przeciągu miesiąca. Przygotowana jest już część ekspercka. Dokument będzie zawierał konkretne przykłady z życia gmin, powiatów i województw.

Raport pokazuje m.in. sposób zarządzania przez koalicję PO – PSL Polską lokalną; zilustruje to wykaz zlikwidowanych połączeń PKP, PKS, posterunków policji, szkół czy prywatyzacji szpitali.

PiS chce pokazać Polakom jak przez siedem lat Donald Tusk rządził państwem i jakie są tego skutki ekonomiczne i społeczne – mówiła poseł Beta Szydło.  Wiceprezes PiS, dodała, że PO-PSL po wyjeździe Tuska, nie widzi potrzeby rozliczenia afer, wmawia Polakom, że premier Kopacz stworzyła nowy rząd.

– Jest konieczność rozliczenia i pokazania nie tylko stanu finansów publicznych, ale tego jak państwo funkcjonuje. W związku z tym PiS przedstawi audyt, w którym skupi się nie tylko na funkcjonowaniu instytucji centralnych i na tym, co dzieje się z poziomu państwa (czyli finanse publiczne, gospodarka, funkcjonowanie aparatu państwowego, służba zdrowia, oświata etc.), ale również wskaże na różnego rodzaju problemy, niedociągnięcia, nierozwiązane spraw i bałagan w terenie. Będziemy więc pokazywali jak PO i PSL przez te 7 lat rządziła w poszczególnych województwach i powiatach – powiedziała poseł Beata Szydło.

Raport PiS będzie zaprezentowany przed wyborami samorządowymi, które odbędą się 16 listopada.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj