PO nie weźmie udziału w Zgromadzeniu Narodowym

Platforma Obywatelska nie weźmie udziału w jutrzejszym Zgromadzeniu Narodowym – poinformował przewodniczący partii Grzegorz Schetyna. Powodem takiej decyzji, jak powiedział, jest „niszczenie demokracji przez Prawo i Sprawiedliwość”.

Platforma chce w dniu Zgromadzenia zorganizować swoje obchody z okazji 550–lecia polskiego parlamentaryzmu. Zaprosi na nie m.in. byłych członków. Udział w spotkaniu zadeklarowała również Nowoczesna.

Katarzyna Lubnauer, szefowa ugrupowania, poinformowała, że decyzja o tym, czy posłowie jej klubu wezmą udział w Zgromadzeniu, zapadnie przed wspólnym posiedzeniem z PO.

Zdaniem posła PiS Dominika Tarczyńskiego, działania jakie podejmuje przewodniczący PO Grzegorz Schetyna poniżają cały naród.

– Symbolicznym jest to, że Zgromadzenie Narodowe zostało nazwane przez Grzegorza Schetynę „szopką”. To jest potwarz, to jest policzek wymierzony narodowi polskiemu. Nie jakiejś partii politycznej, ale ponad 550 lat tradycji to nie jest tylko i wyłącznie obecny parlament, to jest historia Polski. Grzegorz Schetyna, mówiąc o tym, że zorganizuje sobie swoje obchody, jest politycznym separatystą. Pewnie chciałby Polski tylko i wyłącznie dla siebie, chciałby dyktatury mniejszości, chciałby, aby było tak, jak było. Nie będzie. Należy szanować decyzję narodu polskiego i szanować historię. On poniżył naród polski, bo Zgromadzenie Narodowe to przedstawiciele narodu – komentował poseł Dominik Tarczyński.

Zgromadzenie Narodowe, obok  550–lecia polskiego parlamentaryzmu ma też uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Jutro orędzie wygłosi prezydent Polski Andrzej Duda.

RIRM

drukuj