J. Sellin: PO od lat „dryfuje” w kierunku lewicowym

PO od lat „dryfuje” w kierunku lewicowym, zwłaszcza pod względem sporów aksjologicznych – ocenił w piątek wiceminister kultury Jarosław Sellin. W jego ocenie PO nie prezentuje „żadnego pozytywnego programu”, nie ma „żadnych pozytywnych ofert dla Polaków”, jest „anty-PiS-em”.

Wiceminister kultury, pytany na antenie TVP1, czy dla posłów PO – Joanny Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka, którzy zostali usunięci z partii za złamanie dyscypliny podczas głosowań w Sejmie, znalazłoby się miejsce na listach PiS, odpowiedział: „tego nie wiem, bo też nie ma takich sygnałów, że ci posłowie są tym zainteresowani”.

Wskazał, że „kiedyś Platforma Obywatelska u swoich początków próbowała się określać, jako partia konserwatywno-liberalna – konserwatywna ideowo, liberalna gospodarczo”.

„Z tego skrzydła konserwatywnego, jak to kiedyś Jarosław Gowin określił, pozostały takie postrzępione pióra i niewiele tych piór, i jeszcze jest ich mniej” – ocenił.

„Platforma Obywatelska z powodu też pewnego zacietrzewienia politycznego przeciwko najsilniejszemu ugrupowaniu centroprawicowemu, czyli przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, ewidentnie od lat już dryfuje w kierunku lewicowym, bardzo wyraźnie lewicowym, zwłaszcza pod względem tych sporów aksjologicznych, aczkolwiek też jest prawdą, że jest taka i w tej sprawie jest niewiarygodna, że nadal można powiedzieć, że jest bezideową partią u władzy, albo partią tęskniącą do władzy” – podkreślił wiceszef MKiDN.

Jak mówił, Platforma nie prezentuje żadnego „pozytywnego programu”, tylko sygnalizuje, że jest „anty-PiS-em”.

„Jeśli jakieś elementy programowe się pojawiają to zdumiewające i wręcz skandaliczne i też negatywne – likwidacja CBA, likwidacja IPN-u, likwidacja wojewodów, oddanie marszałkom jakiejś potężnej władzy, łącznie z tą możliwością prowadzenia polityki zagranicznej” – zwrócił uwagę Jarosław Sellin.

„To jest wszystko program destrukcyjny. Nie ma żadnych pozytywnych ofert dla Polaków” – podkreślił wiceszef MKiDN.

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl