PiS: wniosek PO o wotum nieufności dla szefowej MEN – absurdalny

Prawo i Sprawiedliwość będzie głosowało za odrzuceniem wniosku o wotum nieufności wobec minister edukacji Anny Zalewskiej; wniosek Platformy Obywatelskiej o wyrażenie wotum jest absurdalny, szkodliwy i wprowadzający chaos – stwierdziła podczas czwartkowej sejmowej debaty Marzena Machałek (PiS).

„Przez 8 lat mogliście reformować polską edukację, a wy tę polską edukację niszczyliście. Poprawialiście wskaźniki przedszkolne poprzez siłowe wypchnięcie 6-latków do szkół (…). Przedstawiliście wniosek (…), który jest chaotyczny, z błędami językowymi, oparty na fałszywych przesłankach, szkodliwy, a przede wszystkim niebezpieczny, bo chcecie zachować ten stan edukacji, do którego doprowadziliście przez 8 lat. Właśnie stan chaosu, stan, w którym nie słuchaliście rodziców, nie słuchaliście nauczycieli. Przypomnę, że za reformą edukacji jest ponad 60 proc. rodziców oraz ponad 50 proc. ogółu Polaków. Gdzie teraz jesteście, gdzie teraz słuchacie Polaków? Dalej uważacie, że jesteście mądrzejsi od nich?” – mówiła posłanka PiS zwracając się do posłów Platformy, autorów wniosku o wotum nieufności wobec minister edukacji.

Poseł PiS podkreśliła, że reforma edukacji była przygotowana od czasu gdy PiS ogłosiło swój program wyborczy.

„I Polacy zagłosowali za reformą edukacji, która zawierała w sobie wygaszanie gimnazjów. Reforma edukacji jest dobrze przygotowana i będzie wprowadzana powoli, stopniowo zgodnie z cyklami edukacyjnymi” – zaznaczyła Machałek.

Jak mówiła, reforma przywróci „porządne kształcenie ogólne, licea ogólnokształcące”. „Które wyście zniszczyli” – dodała pod adresem posłów PO.

„Wzmacniamy szkołę podstawową poprzez konsolidację z gimnazjum. My nie likwidujemy gimnazjów. My je konsolidujemy ze szkołami podstawowymi” – powiedziała Machałek.

Zapewniła, że na reformę edukacji przygotowano środki wysokości 2 mld zł. Zapewniła także, że w wyniku zmian nauczyciele nie stracą pracy, tak jak nie stracili, gdy zniesiono obowiązek szkolny dla sześciolatków. „Troszczymy się o nauczycieli, ale najważniejsze jest dla nas dziecko” – podkreśliła posłanka PiS.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl