PiS spotka się dziś na konwencji wyborczej. W planie m.in. wystąpienia J. Kaczyńskiego i premiera Morawieckiego

Strategiczne wystąpienie prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, przemówienie premiera Mateusza Morawieckiego dotyczące m.in. propozycji dla samorządów, prezentacja hasła wyborczego – to niektóre z punktów niedzielnej konwencji wyborczej PiS.

Według zapowiedzi szefa sztabu wyborczego PiS europosła Tomasza Poręby, konwencja, która rozpocznie się o godz. 12.00 w Warszawie, ma nakreślić strategiczne kierunki długofalowych działań partii.

Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego – jak mówił – ma tworzyć przyszłą narrację PiS. Szef sztabu wyborczego zapowiedział również, że przemówienie prezesa PiS ma przekuć się na propozycje programowe, które zostaną złożone w czasie kampanii wyborczej.

„Będzie to dynamiczna i bardzo dobra konwencja samorządowa, z ciekawymi propozycjami dla polskiego samorządu. Prezes Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki będą mówić o długofalowej strategii PiS (…) i konkretnych propozycjach, które będą trafiać do samorządów. Będą to ciekawe propozycje, intrygujące, trafiające do emocji i oczekiwań naszych obywateli” – mówił w piątek Tomasz Poręba w radiowej Trójce.

Rzecznik partii Beata Mazurek powiedziała PAP, że konwencję zainauguruje przemówienie prezesa PiS.

„Prezes Jarosław Kaczyński będzie miał wystąpienie inaugurujące, a premier Mateusz Morawiecki wystąpi z przekazem rządowym i samorządowym” – powiedziała Beata Mazurek.

Jak dodała, podczas konwencji zostanie też zaprezentowane hasło wyborcze, a także pomysły PiS na rozwój Polski samorządowej.

Rzecznik PiS poinformowała, że tuż po konwencji rozpocznie się kolejny objazd polityków partii po kraju.

„Będziemy prezentować dobry program dla Polski i dla wszystkich Polaków. Realizujemy go od wielu lat z sukcesami, dotrzymujemy słowa. Jesteśmy wiarygodni i sprawdzeni w rządzeniu państwem” – oświadczyła rzecznik partii.

Według Beata Mazurek przewidziany jest jeszcze jeden „moduł” konwencji.

„Mamy nadzieję, że wzbudzi on duże zainteresowanie” – zaznaczyła rzecznik.

Podczas konwencji głos mają zabrać także liderzy wchodzących w skład Zjednoczonej Prawicy partii: szef Porozumienia, wicepremier Jarosław Gowin oraz lider Solidarnej Polski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.

Ponadto – jak dowiedziała się PAP – swoje wystąpienia wygłoszą niektórzy spośród kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. Według nieoficjalnych informacji będzie to m.in. kandydat na prezydenta stolicy Patryk Jaki, kandydat na prezydenta Gdańska Kacper Płażyński oraz startująca w wyborach na prezydenta Wrocławia Mirosława Stachowiak-Różecka.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl