fot. PAP/Marcin Obara

Konwencja programowa Partii Republikańskiej

W Warszawie odbyła się konwencja programowa Partii Republikańskiej. Wśród zaproszonych gości specjalnych był prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy powiedział, że Partia Republikańska chce służyć wspólnocie narodowej.

Prezes PiS podkreślił, iż najbliższe wybory będą decydować o kontynuowaniu reform lub początku „kolejnego złego okresu” dla naszego państwa.

Jest wysoce możliwe, że nasza przegrana w wyborach parlamentarnych będzie początkiem bardzo trudnego jeszcze jednego złego okresu w dziejach, dlatego naszym zadaniem, któremu musimy poświęcić wszystkie siły, który będziemy realizować wbrew wszystkiemu i często własnym kosztem, jest pokonanie tych, którzy temu wielkiem projektowi próbują się przeciwstawić – wskazał Jarosław Kaczyński.

https://twitter.com/Republikanie_/status/1598645763503972352

Przewodniczący Partii Republikańskiej, Adam Bielan, wskazywał, że ugrupowanie chce Polski silnej, a także bezpiecznej. Europoseł podkreślił, iż jej ideałami jest troska o dobro wspólne, przywiązanie do wolności obywatelskich, a także takie wartości jak rodzina.

– Wierzymy, że przyszłość Polski musi opierać się na solidnych filarach, na rodzinie, która jest podstawową wartością; wspólnotą, w której rodzi się życie i kształtują się życiowe postawy. Naród musi sam o sobie decydować, dlatego tak ważne jest niepodległe państwo – Polska silna w sojuszach, ale przede wszystkim silna siłą swojej własnej suwerenności – zaznaczył Adam Bielan.

Partia Republikańska została powołana w czerwcu 2021 roku. W ugrupowaniu znaleźli się byli politycy Porozumienia Jarosława Gowina. W październiku ubiegłego roku ugrupowanie Adama Bielana zawarło umowę o współpracy z Prawem i Sprawiedliwością w ramach Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj