fot. PAP/Leszek Szymański

J. Kaczyński: To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica

To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Msze św. w kościele seminaryjnym z rana i wieczorem w Katedrze św. Jana będą odbywały się nadal – powiedział w sobotę podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Te miesięcznice, uroczystości kościelne, Msze św. – tutaj w kościele seminaryjnym z rana, a wieczorem w Katedrze św. Jana, w katedrze warszawskiej – będą odbywały się nadal” – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił, „to, co nas łączyło przez lata, przez tyle lat, prawie już osiem, to było prezentowane co miesiąc na Krakowskim Przedmieściu i to, co łączyło się z pewnym oczekiwaniem, z pewną nadzieją – to się kończy”.

Dodał, że „kończy się dlatego, że to oczekiwanie, że ta nadzieja została spełniona, że tam na Placu Piłsudskiego budowany jest już pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, że przygotowywane jest już miejsce pod pomnik śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

PAP/RIRM

drukuj