J. Kaczyński: To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica

To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Msze św. w kościele seminaryjnym z rana i wieczorem w Katedrze św. Jana będą odbywały się nadal – powiedział w sobotę podczas obchodów 94. miesięcznicy smoleńskiej prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.

„To przedostatni marsz, ale nie przedostatnia miesięcznica. Te miesięcznice, uroczystości kościelne, Msze św. – tutaj w kościele seminaryjnym z rana, a wieczorem w Katedrze św. Jana, w katedrze warszawskiej – będą odbywały się nadal” – powiedział prezes Jarosław Kaczyński.

Jak podkreślił, „to, co nas łączyło przez lata, przez tyle lat, prawie już osiem, to było prezentowane co miesiąc na Krakowskim Przedmieściu i to, co łączyło się z pewnym oczekiwaniem, z pewną nadzieją – to się kończy”.

Dodał, że „kończy się dlatego, że to oczekiwanie, że ta nadzieja została spełniona, że tam na Placu Piłsudskiego budowany jest już pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej, że przygotowywane jest już miejsce pod pomnik śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl