J. Gowin prawdopodobnym ministrem obrony w rządzie PiS

Poseł Jarosław Gowin najprawdopodobniej zostanie ministrem obrony w rządzie Prawa i Sprawiedliwości – poinformowała kandydatka tej partii na premiera Beata Szydło.

Wiceprezes PiS-u na konferencji prasowej podkreśliła, że to nie Platforma Obywatelska i nie media będą decydowały o przyszłym kształcie jej gabinetu.

W ten sposób polityk ucięła spekulacje, że funkcję szefa MON miałby pełnić poseł Antoni Macierewicz. Media tzw. głównego nurtu przypuściły atak na wiceprezesa PiS-u. [czytaj więcej].

– Myślę, że dosyć już tego zajmowania się przez polityków opcji aktualnie rządzącej kreowaniem „rzeczywistości politycznej”, której nie ma. Najbardziej prawdopodobnym kandydatem na urząd ministra obrony w moim rządzie, w rządzie tworzonym przez Prawo i Sprawiedliwość, jest (…) pan minister Jarosław Gowin – powiedziała Beata Szydło.

Jarosław Gowin, były minister sprawiedliwości, zapowiedział, że rząd  Beaty Szydło będzie opierał się w dziedzinie polityki obronnej na trzech głównych filarach.

– Po pierwsze, w myśl tego, co w kampanii prezydenckiej ogłosił pan prezydent Andrzej Duda, będziemy podczas przyszłorocznego szczytu NATO domagać się realizacji strategii „Newport Plus”, czyli będziemy budować koalicję na rzecz poszerzenia, zwiększenia trwałej obecności wojsk NATO na terytorium państw Europy Środkowej. Będziemy starali się zwiększyć środki na armię i obronność. Chcemy też, żeby armia zawodowa była wzmocniona przez odziały terytorialnej – powiedział Jarosław Gowin.

Poseł Jarosław Gowin jest założycielem i prezesem Polski Razem, a także  przewodniczącym KP Zjednoczonej Prawicy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl